Trnava – Nitra

Dá sa povedať, že sa jedná o derby. Nitra získala najvýraznejšiu posilu zo všetkých Corgoň ligistov a to bývalého reprezentanta Ghany Mensaha. Ale ešte nie je zdravotne fit. Trnava sa moc neposilnila, skôr by som povedal, že pracovala na vyladení kostry mužstva. V dnešnom zápase je favoritom domáci tím. Trnava počas prestávky sa zamerala na kondičnú stránku, ktorá môže pomôcť  aj v tomto zápase.

Slovan Bratislava – Bánska Bystrica

Slovan je momentálne líder tabuľky a jeho ambície sú opäť len najvyššie. Jednoznačne Belasí majú najlepší káder a treba povedať, že ostal aj kanonier Vittek, takže sila Slovana bude ešte väčšia. Bystrica nie je slabý tím, ale dopláca na školácke chyby v obrane. Navyše sa jej zranili stopéri, čo je cítiteľná chyba. Slovan je doma veľmí silný a myslím, že dnes určite vyhrá.

Trenčín – Žilina

Toto bude veľmi zaujímavý zápas. Tréner Žiliny Adrián Guľa dôverne pozná Trenčín, keďže ho trénoval päť rokov. Trenčín je doma nesmierne silný a jeho futbal je založený na kombinačnej hre po krídelných priestoroch. Žilina momentálne prechádza určitým vývojom, omladzovaním kádra a to chce predovšetkým čas. Dnes je favoritom určite Trenčín. Žilina môže len prekvapiť.